Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza hızla giren ve iş hayatımızın olduğu gibi günlük hayatımızın da bir parçası haline gelen web sitelerinin neden işiniz için artık kanılmaz olduğunu 8 ana başlıkta inceleyeceğiz.

1- İlk etki önemlidir
Kabul etmeliyiz ki günümüzde çoğunluk bir ürün yada hizmet almadan önce internet üzerinde araştırma yapmakta , bu araştırma çoğunlukla google gibi arama motorları aracılığı ile yapılırlar eğer işinizle ilgili bir sayfa bu arama motorları tarafından listelenmiyorsa, bu potansiyel müşteri kaybı demektir ve hiç vakit geçirmeden bir web sitesi edinmeniz gerekmektedir.

2- Web sitesi iş yerinizin saygınlığını arttırır
Günümüzde, tüketiciler ihtiyaç duydukları ürünü yada hizmeti aramak için interneti daha fazla kullanmaya başladılar. Web sitenizin olması iş yerinizin güven kazanması açısından artık çok önemli. Web sitenizin olmaması iş dalınız hakkında internette arama yapan müşterinizin web sitesi olan rakibinize gitmesi anlamına geliyor. Bu açıdan bakıldığında özellikle yeni iş yerlerinin ve küçük işletmelerin web sitesine sahip olması bir gereklilik haline gelmiştir.

3- Web sitesi en ekonomik reklam aracıdır
Özellikle küçük işletmeler web sitesi sahibi olmanın çok masraflı olduğunu düşünürler ancak bunun böyle olmadığını sitemarka.com’u incelerseniz hemen anlayacaksınız. Bir yıl içerisinde web sitesi ile ulaşabileceğiniz kişi sayısını herhangi bir reklam kanalı ile ulaşabileceklerinizin çok üstünde ve ekonomik olarak da çok daha uygundur.

4- Müşterileriniz için kesintisiz bir bilgi kaynağıdır
Web sitenizde işinizle ilgili paylaştığınız bilgilere zaman zaman müşterileriniz ihtiyaç duyar, bu gibi durumlarda siteniz onlar için kesintisiz bir bilgi kaynağı haline gelir. Ayrıca web sitenizi online bir broşür yada katalog gibi düşünebilirsiniz yeni ürünlerinizi yada hizmetlerinizi büyük kitlelere duyurmanın daha hızlı bir yolu yoktur. Basılı reklamların yada katalogların aksine web siteniz güncel tutlması en kolay reklam mecrasıdır.

5- Her zaman ulaşılabilir
Bir web sitesi mağaza veya ofisiniz kapalı olduğunda da ürün yada hizmetlerinizi sürekli potansiyel müşterilerinize tanıtmaya devam eder. Günümüzün hızlı yaşam koşullarında internet sitesi sahibi olan firmalar tüketiciler tarafından 7/24 incelenebildikleri için daha fazla tercih edilmektedirler.

6- Web sitesi daha geniş bir pazarı hedeflemenizi mümkün kılar
Web sitesi iş yerinizi fiziki olarak görme şansı olmayan kişilere tanıtma şansı verir bu sayede ürünleriniz ve hizmetleriniz size mesafe olarak çok uzak olsalar da ihtiyaç duyan kişiler tarafından görülebilir, satın alınabilir olurlar. Bunun en güzel örneği e-ticaret sitelerinin son yıllarda gösterdiği artış ve başarılardır.

7- İşiniz için kesintisiz bir vitrin oluşturur
Ne iş yapıyor olursanız olun, nasıl bir ürün yada hizmet veriyor olursanız olun web sitesi bunları tanıtmanız için mükemmel bir vitrindir. İşinizle ilgili bir resim galerisi, referanslarınızı verdiğiniz bir sayfa işinizi tanıtmanız için benzersiz bir imkan sağlar.

8- Web sitesi size zaman kazandırır
Müşterilerinize standart bilgileri vermek için cevapladığınız telefonlar, yüz yüze görüşmeler yada yazdığınız e-postalar web sitesi sahibi olmanızla birlikte son bulacaktır. Web sitenizde verdiğiniz bilgilerle müşterileriniz hem kesintisiz bilgiye ulaşacak hem de size işinizi geliştirmeniz için ek zaman kazandıracaktır. Unutmayın web sitesi sizin için 7/24 çalışır ve size zaman kazandırır.