Dijital pazarlama firmalrın ve markaların müşteriye ulaşmak için internet ve mobil ortamlardan yaptıkları tanıtım işlemleridir. Ana amacı marka bilinirliğini artırmak , marka imajını korumak ve satış arttırıcı dijital eylemler düzenlemektir.

Dijital pazarlamanın avantajları

Tanıtım kampanyanızı dijital pazarlama ile ortamına taşımak hızlı ve kolaydır.

Müşterilerinizle direk irtibata geçmenizi sağlar

Takipçileriniz içeriklerinizi paylaşıp beğenerek size gönüllü destek olurlar

Markanızı sınırlarınızın ötesine taşımanızı sağlar

Anında satışa olanak sağlar

Müşterinizden gelen geri bildirimlerle işletme itibarınızı geliştirebilirsiniz.

Dijital pazarlama kampanyasını değiştirmek veya sonlandırmak kolaydır.

Dijital pazarlamanın yaygın biçimleri

Web sitesi ve Arama motoru optimizasyonu (SEO)

Bloglar ve içerik pazarlaması

Video Pazarlama

İnternet banner reklamları

Arama motoru reklamları

E-posta pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması (Facebook, Google plus, instagram ve daha fazlası)

Mobil Pazarlama

İşletmenizi Geliştirmek İçin Dijital Pazarlama İpuçları

Müşterilerinizle iletişime geçin:

İşletmenizi tanıtmanın en iyi yolu müşterilerinizle iletişim kurmaktır. Facebook, İnstagram ve google Plus gibi sosyal medya kanalları müşterilerinizle iletişim kurmanızı sağlayan platformlardır, Müşterilerinizle düzenli olarak kullanılan en az iki sosyal medya kanalı seçerek müşterilerinizle birebir iletişime geçip geri bildirimleri olumlu değişimler için kullanabilirsiniz.

Kullanımı kolay bir web siteniz olsun

Web siteniz kullanıcı dostu olmalıdır, kullanılması kolay, sosyal entegrasyonu olan , site ziyaretçilerinizin sizinle site üzerinden iletişim kurmasına imkan tanıyan ve mutlaka mobil uyumlu olmalıdır.

Dijital kampanyalar düzenleyin

İnternet kullanıcılarına özel kampanyalar düzenleyerek daha hızlı geri dönüşümler sağlayabilirsiniz, gerek sosyal medya gerekse web siteniz üzerinden indirim verebilir ya da ödüllü yarışmalar düzenleyebilirsiniz.

Video pazarlamasının gücünü kullanın

Youtube gibi video içerik kanallarının gücünü kullanın, farklı platformlarda farklı formatta videolar yayınlayarak müşterilerinizin ilgisini çekebilir daha çok beğeni ve paylaşım alabilirsiniz.

Arama motoru reklamları ve sosyal medya reklamlarını kullanın.

Gelişmiş hedefleme araçları sayesinde arama motoru reklamları da sosyal medya reklamları da paranızı boşa harcamamanız için size bir çok imkan sunar, doğru optimize edilmiş reklam kampanyaları ile düşük maliyetle yüksek geri dönüşüm sağlayabilir satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Landing page (açılış sayfası) oluşturun

Kampanyalarınızı izleyen müşterilerinizi yada reklamlarınıza tıklayan kişileri yönlendireceğiniz landing page( Açılık Sayfaları) oluşturun. Kampanya yada reklamınızın yapısına uygun eyleme yönelik hazırlanmış landing pageler satış oranlarını yükselmek için etkili araçlardır.