fbpx

SEO

SEO terimi “Search Engine Optimization” kelimerindeki baş harleri ile yapılmış bir kısaltmadır, site içi ve site dışında yapılan bir seri çalışmanın bütünüdür.

Sitemarka.com olarak Seo çalışmasına başlamadan önce ihtiyacınızı ve eksikleri belirlemek için web sitenizin detaylı analizini yaparız, bu analiz web sitenizdeki eksikleri ve yapılan teknik hataları bulmamızı sağlar bu analize göre seo çalışmasında izlenecek yolu belirleriz.

Site İçi Optimizasyon:

Sitenizde yayınlanacak içeriklerin amacınıza uygun doğru anahtar kelimeler ile oluşturulmasını sağlamak için anahtar kelime analizi yaparak başlanan site içi optimizasyon rakip analizleri, içeriklerin düzenlenmesi, görsel materyallerin optimize edilerek sözel içerik ile etkileşimli hale getirilmesi gibi işlemlerin yapılmasıdır.
Site içi optimizasyonun en enömli kısmı devamlılık arz etmesidir, ilk etapta yapılan bütün bu optimizasyonlar yıl boyunca analiz edilerek gerekli değişimlerin yapılması, arama motorları tarafından fark edilir ve zaman içerisinde sitenizin konumunu yukarı taşıyarak ödüllendirilir.

Site Dışı Optimizasyon:

Öncelikle web sitenizin Arama motorlarına kaydedilmesi ile başlar, kurumsal yapınıza uygun internet sitelerine sitenizin tanıtımı yapılması ve değişik platformlardan sitenize link verilmesi ile devam eder.

Her iki seo çalışmasında da dikkat edilmesi gereken belli kurallar ve protokoller mevcuttur, bunların ihlal edilmesi durumunda arama motorlarından sert tepkiler gelebilir kimi durumlarda sitenizin kaydı arama motorundan tamamen silinerek arama sonuçlarında çıkmanız tamamen engellenebilir.

Sitemarka olarak önceliklerimizden bir tanesi arama motoru dostu siteler tasarlamaktır.

Bizimle hemen bugün iletişime geçin.

Online varlığınızı güçlendirelim.

TALEP EDİN BİZ SİZİ ARAYALIM