fbpx

SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI

Sosyal medya insanların yaş, cinsiyet, sosyal statü ve lokasyon gibi sınırlamalara maruz kalmadan özgürce kendilerini ifade edebildikleri farklı tarz ve kullanım şekillerine sahip platformlara verilen isimdir. Sınırlamaların olmadığı bu mecralar her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına sahip olmaktadır.

Sosyal medya kullanımının artması ile sosyal medya reklamları da daha önemli hale gelmiştir, Sosyal medyada bir reklam kampanyası hazırlamayı, facebook ta rastgele bir paylaşımla karşılaştırmamak gerekir. Sosyal medya reklamları net hedeflere yönelik yapılmalıdır. Sosyal medya reklamlarının en büyük gücü hedef kitlenizi çok net belirleye biliyor olmanızdır, Örneğin belli bir coğrafi bölgede yaşayan kişileri hedef alabilir yada sadece çocuğu olan kişilere reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında sosyal medya reklamlarında etkileşim oranı oldukça yüksektir.

Sosyal medya reklamları diğer dijital pazarlama kanallarında olduğu gibi istediğiniz zaman durdurulabilir ara verilebilir ya da hızlandırılabilir.

Sosyal medya pazarlaması

Sitemarka sosyal medya hizmetleri

Sosyal medya görsel düzenlemesi
Sosyal medyada yer alan görsellerin marka değerlerinizi ön plana çıkarması ve ilgi çekici olması beklenir, Sitemarka görsellerinizi gerektiği şekilde optimize eder doğru zamanda yayınlanmasını sağlar.

Sosyal medya video düzenlemesi
Farklı sosyal medya platformlarının farklı kullanın alışkanlıkları vardır, örneğin instagram kullanıcıları bir videoya 30 saniye vakit ayırırken facebook ta bu süre 60 saniyeye kadar çıkmaktadır. Sitemarka bu kriterlere göre videolarınızı hazırlar.

Sosyal medya reklam yönetimi
Sosyal medya üzerinden hedef kitlenize ulaşmanız için etkili reklam kampanyaları düzenler ve yönetir.

Bizimle hemen bugün iletişime geçin.

İhtiyaçlarınızı belirleyip online tanıtımınıza başlıyalım.

TALEP EDİN BİZ SİZİ ARAYALIM